Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Action pokračuje v expanzii. V Česku otvára 50. obchod

Necelé tri roky po vstupe na český trh otvára diskontný reťazec Action svoju 50. kamennú predajňu.

Action pokračuje v expanzii. V Česku otvára 50. obchod

Na Slovensku osem, v Česku päťdesiat predajní

Holandský diskontný reťazec Action pokračuje vo svojej expanzii v Českej republike. V súčasnosti otvára v krajine, do ktorej vstúpil v auguste 2020, svoju 50. predajňu. Nachádza sa v OC Šestka a stane sa siedmou pobočkou reťazca v hlavnom meste.

Action zakladá svoju koncepciu na širokom sortimente šiestich tisícok položiek zo 14 kategórií výrobkov. Okrem toho každý týždeň pribudne 150 nových položiek. Viac ako 1 500 položiek možno v Action kúpiť za menej ako 25 Kč, priemerná cena výrobku nepresahuje 50 Kč.

“Skutočnosť, že sa nám za necelé tri roky od vstupu na miestny trh podarilo otvoriť 50 predajní, považujem za skutočný úspech – a jasný dôkaz, že koncept Action zodpovedá preferenciám českých zákazníkov. Teší nás, keď vidíme, ako radi k nám chodia nakupovať a objavujú náš široký, neustále sa meniaci sortiment spotrebného tovaru a sezónnych výrobkov,” hovorí Sławomir Nitek, regionálny riaditeľ spoločnosti Action pre Poľsko, Českú republiku, Slovensko a Rakúsko.

Action kladie dôraz aj na udržateľnosť. V roku 2022 spoločnosť eliminovala emisie CO2 o 40 %. Všetky predávané výrobky prechádzajú podrobnou analýzou a procesom zlepšovania s cieľom rozšíriť sortiment o čo najviac tovarov zo zodpovedných zdrojov, ktoré sú obehové a šetrné k životnému prostrediu. Viac ako 1 900 z 2 300 predajní reťazca funguje bez pripojenia na zemný plyn a 95 % je vybavených energeticky účinným LED osvetlením. Action plánuje odpojiť svoje zostávajúce pobočky od zdroja plynu do konca roka 2024.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako na export?
4 min. čítanie

Ako na export?

V dnešnej komplikovanej dobe je rast čím ďalej tým ťažší. Najmä na trhoch, kde už daná firma pôsobí roky a sú obrané všetky nízko visiace ovocia ako v internej štruktúre, tak aj v (online) marketingu. Riešením môže byť napríklad export. Je dôležité si uvedomiť, že export nemôže byť cieľom, je to stratégia na dosiahnutie biznis […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+