2 min. čítanie

About You zavádza minimálnu výšku objednávky. Končí obdobie bezplatného doručenia?

E-shop About You odteraz ponúka dopravu zadarmo len pri minimálnej výške objednávky 30 eur. Zákazníci s menšími objednávkami si za doručenie priplatia. Nové poplatky už fungujú v Nemecku, ale nakoniec budú zavedené na všetkých trhoch.

About You zavádza minimálnu výšku objednávky. Končí obdobie bezplatného doručenia?

V januári sme vás informovali, že About You chce obmedziť bezplatné doručenie.Minimálna hodnota objednávky pre doručenie zdarma mala byť 24,90€, dnes vieme, že táto suma bude ešte vyššia. Testovanie prebehlo v Belgicku, Írsku a Francúzsku.

Optimalizácia logistických nákladov

Nemecká platforma About You oznámila optimalizáciu svojich logistických nákladov už v januári. Teraz zavádza poplatky súvisiace s nákladmi na dopravu v Nemecku.

Pre nemeckých zákazníkov nakupujúcich na About You je doprava zadarmo možná pri objednávkach od 30 eur. Pri menších nákupoch je poštovné vo výške 4,90 eura. Hoci poplatky v súčasnosti platia len v Nemecku, na všetkých trhoch budú zavedené v priebehu roka 2023.

About You je stále v červených číslach

Priemerná výška objednávky na About You je v súčasnosti 55,3 eura. Minimálnu hodnotu objednávky testoval predajca začiatkom tohto roka vo Francúzsku, Belgicku a Írsku. Cieľom spoločnosti je znížiť náklady a zvýšiť výdavky spotrebiteľov, keďže zatiaľ nie je zisková.

Spoločnosť About You v roku 2021 viac ako zdvojnásobila svoje straty.

V roku 2021 spoločnosť About You viac ako zdvojnásobila svoje straty v porovnaní s predchádzajúcim rokom. A v 3. štvrťroku 2022 vzrástli tržby len o 8,3 % v porovnaní so 48 % nárastom v rovnakom štvrťroku 2021.

Spoločnosť H&M obmedzila bezplatné doručenie a nedávno zaviedla platené vrátenie tovaru. Len minulý mesiac oznámila módna platforma Zalando zvýšenie sadzieb pre obchodníkov po neuspokojivých finančných výsledkoch.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+