Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

About You zavádza minimálnu výšku objednávky. Končí obdobie bezplatného doručenia?

E-shop About You odteraz ponúka dopravu zadarmo len pri minimálnej výške objednávky 30 eur. Zákazníci s menšími objednávkami si za doručenie priplatia. Nové poplatky už fungujú v Nemecku, ale nakoniec budú zavedené na všetkých trhoch.

About You zavádza minimálnu výšku objednávky. Končí obdobie bezplatného doručenia?

V januári sme vás informovali, že About You chce obmedziť bezplatné doručenie.Minimálna hodnota objednávky pre doručenie zdarma mala byť 24,90€, dnes vieme, že táto suma bude ešte vyššia. Testovanie prebehlo v Belgicku, Írsku a Francúzsku.

Optimalizácia logistických nákladov

Nemecká platforma About You oznámila optimalizáciu svojich logistických nákladov už v januári. Teraz zavádza poplatky súvisiace s nákladmi na dopravu v Nemecku.

Pre nemeckých zákazníkov nakupujúcich na About You je doprava zadarmo možná pri objednávkach od 30 eur. Pri menších nákupoch je poštovné vo výške 4,90 eura. Hoci poplatky v súčasnosti platia len v Nemecku, na všetkých trhoch budú zavedené v priebehu roka 2023.

About You je stále v červených číslach

Priemerná výška objednávky na About You je v súčasnosti 55,3 eura. Minimálnu hodnotu objednávky testoval predajca začiatkom tohto roka vo Francúzsku, Belgicku a Írsku. Cieľom spoločnosti je znížiť náklady a zvýšiť výdavky spotrebiteľov, keďže zatiaľ nie je zisková.

Spoločnosť About You v roku 2021 viac ako zdvojnásobila svoje straty.

V roku 2021 spoločnosť About You viac ako zdvojnásobila svoje straty v porovnaní s predchádzajúcim rokom. A v 3. štvrťroku 2022 vzrástli tržby len o 8,3 % v porovnaní so 48 % nárastom v rovnakom štvrťroku 2021.

Spoločnosť H&M obmedzila bezplatné doručenie a nedávno zaviedla platené vrátenie tovaru. Len minulý mesiac oznámila módna platforma Zalando zvýšenie sadzieb pre obchodníkov po neuspokojivých finančných výsledkoch.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+