Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

About You ukončuje spoluprácu s Mädchenflohmarkt

About You ukončuje spoluprácu so secondhand platformou Mädchenflohmarkt a všetky jej produkty odstránila z kategórie "Second Love". Tento krok nasledoval po závažných obvineniach vznesených voči platforme. Spolupráca sa začala pred necelými tromi rokmi.

About You ukončuje spoluprácu s Mädchenflohmarkt

Podvedení predajcovia?

Nemecká platforma secondhandovej módy Mädchenflohmarkt je už niekoľko mesiacov pod drobnohľadom úradov. Je obvinená z toho, že predajcom celé mesiace zadržiava príjmy z predaja alebo im ich vôbec nevypláca. Recenzie na stránke Trustpilot sú plné negatívnych skúseností predajcov a Baden-württemberské spotrebiteľské centrum varuje pred predajom na tejto platforme. Aktuálne prebieha vyšetrovanie na základe viacerých trestných oznámení.

Podľa hovorcu spoločnosti About You sa módna platforma o týchto skutočnostiach dozvedela koncom minulého týždňa. Odvtedy začala interné procesy na odstránenie tovaru z Mädchenflohmarkt zo svojej vlastnej kategórie secondhandov s názvom “Second Love”. 

Tovar z Mädchenflohmarkt už nie v ponuke spoločnosti About You.

About You sa v aktuálnej situácii vyhýba akejkoľvek negatívnej publicite, ktorá by spoločnosť spájala so spomínanou platformou a prebiehajúcim vyšetrovaním. Obzvlášť po zverejnení výsledkov fiškálneho roka, keď vykázala stratu 137 miliónov eur a snaží sa dosiahnuť prevádzkovú rentabilitu. Spoločnosť About You spolupracovala so secondhand platformou Mädchenflohmarkt od roku 2020. 

Aktualizované: E-shop s použitým tovarom “Mädchenflohmarkt” vyhlásil konkurz. Zrejme to nie je prekvapujúce, keďže v posledných mesiacoch bolo zverejnených viacero prípadov, keď zákazníci museli čakať na svoje peniaze.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+