2 min. čítanie

About You ukončuje spoluprácu s Mädchenflohmarkt

About You ukončuje spoluprácu so secondhand platformou Mädchenflohmarkt a všetky jej produkty odstránila z kategórie "Second Love". Tento krok nasledoval po závažných obvineniach vznesených voči platforme. Spolupráca sa začala pred necelými tromi rokmi.

About You ukončuje spoluprácu s Mädchenflohmarkt

Podvedení predajcovia?

Nemecká platforma secondhandovej módy Mädchenflohmarkt je už niekoľko mesiacov pod drobnohľadom úradov. Je obvinená z toho, že predajcom celé mesiace zadržiava príjmy z predaja alebo im ich vôbec nevypláca. Recenzie na stránke Trustpilot sú plné negatívnych skúseností predajcov a Baden-württemberské spotrebiteľské centrum varuje pred predajom na tejto platforme. Aktuálne prebieha vyšetrovanie na základe viacerých trestných oznámení.

Podľa hovorcu spoločnosti About You sa módna platforma o týchto skutočnostiach dozvedela koncom minulého týždňa. Odvtedy začala interné procesy na odstránenie tovaru z Mädchenflohmarkt zo svojej vlastnej kategórie secondhandov s názvom “Second Love”. 

Tovar z Mädchenflohmarkt už nie v ponuke spoločnosti About You.

About You sa v aktuálnej situácii vyhýba akejkoľvek negatívnej publicite, ktorá by spoločnosť spájala so spomínanou platformou a prebiehajúcim vyšetrovaním. Obzvlášť po zverejnení výsledkov fiškálneho roka, keď vykázala stratu 137 miliónov eur a snaží sa dosiahnuť prevádzkovú rentabilitu. Spoločnosť About You spolupracovala so secondhand platformou Mädchenflohmarkt od roku 2020. 

Aktualizované: E-shop s použitým tovarom “Mädchenflohmarkt” vyhlásil konkurz. Zrejme to nie je prekvapujúce, keďže v posledných mesiacoch bolo zverejnených viacero prípadov, keď zákazníci museli čakať na svoje peniaze.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+