4 min. čítanie

6 tipov ako spravovať e-shop počas letných prázdnin

Leto je pokojnejším obdobím, a preto je pre mnohých ecommerce predajcov náročnejšie. Je prirodzené, že v sektore online nakupovania dochádza k poklesu predaja, keďže spotrebitelia cestujú a využívajú dobré počasie. Klasickou chybou začínajúcich e-shopov je pokušenie toto časové vákuum prespať a zobudiť sa až začiatkom septembra.

6 tipov ako spravovať e-shop počas letných prázdnin

Naše tipy pre efektívnu digitálnu stratégiu 

Začiatkom septembra sa zákazníci vrátia k svojim každodenným zvykom a predaje sa pomaly zvyšujú. Nemusíte pripravovať iba prvoplánové výpredaje súvisiace s návratom do školy. Leto je obdobím, ktoré môžete využiť na zmenu digitálnej stratégie alebo zlepšenie vášho webu. 

  • Buďte sezónni

Podľa štúdií až 93 % spotrebiteľov považuje estetický vzhľad a používateľský zážitok na stránke eshopu za dôležité kritérium pri rozhodovaní o nákupe. Sú totiž citlivejší na značky a spoločnosti, ktoré aktualizujú svoje stránky elektronického obchodu podľa sezónnych trendov. 

Preto je dôležité, aby atmosféra vašej webovej stránky a vaše marketingové kampane boli v súlade s náladou vašich zákazníkov a témou leta.

zdroj: Pexels

  • Aktualizujte svoje stránky s produktmi 

Využite obdobie leta na optimalizáciu produktových stránok. Ako to urobiť? 

– Vylepšite názvy a popisy svojich produktov začlenením kľúčových slov, na ktoré máte dobré pozície v Google. Môžete tiež vykonať vyhľadávanie najpoužívanejších kľúčových slov počas leta a určiť tie, ktoré sú najrelevantnejšie, aby ste zvýšili svoju návštevnosť a predaj.

– Zlepšite kvalitu svojich obrázkov a obsahu tým, že ich prispôsobíte letnej sezóne. Môžete vytvoriť videá prezentujúce vaše produkty na propagáciu vašich ponúk.

– Na stránky s produktmi pridajte recenzie zákazníkov, aby ste povzbudili používateľov k interakcii s vami a umožnili im zhodnotiť vašu ponuku.

– Optimalizujte svoju stránku pre vyhľadávanie súvisiace s predajom.

  • Nezanedbávajte svoje sociálne siete

V lete sa priemerný čas strávený používateľmi internetu na sociálnych sieťach zvyšuje o 20 %. Preto je potrebné počas leta zaviesť stratégiu využívania sociálnych sietí. Napríklad Instagram je výborný kanál, ktorý môžete využiť, pretože trendom je zdieľanie fotografií a príbehov z dovolenky. Aby ste správne oživili svoje sociálne siete, musíte :

– Vytvárať obsah, ktorý spája vašu značku s letom

– Používať vizuály a správy súvisiace s cestovaním a teplom, aby ste ukázali, že sa stotožňujete s “dovolenkovým” myslením.

– Zverejňujte propagačné akcie svojich produktov, ktoré môžu byť v lete zaujímavé.

– Používajte hashtagy, napr. #summer #relaxed

zdroj: Pexels

  • Zamerajte sa na nové trhy 

Leto je ideálnou príležitosťou na nájdenie nových dodávateľov, ktorí obohatia váš katalóg produktov, alebo na preskúmanie platobných metód, mien a dôležitých jazykov, ktoré môžete pridať na svoje stránky. Urobte prieskum trhu a cien, aby ste identifikovali nové trhy, ktoré by mohli byť pre vaše podnikanie zaujímavé.

  • Optimalizujte svoje služby objednávania a doručovania 

Možno ste si počas sezóny všimli, že niektoré kroky v nákupnej ceste odradili vašich zákazníkov a bránili im pokračovať v nákupe. Identifikujte svoje nedostatky a venujte čas potrebným zmenám na zlepšenie svojich služieb, či už ide o nákupný košík, výber spôsobu doručenia alebo spôsoby platby.

  • Zamerajte sa na podporu predaja

Aby ste povzbudili svojich zákazníkov k nákupu vašich výrobkov počas leta, odporúčame vám, aby ste ponúkali špeciálne akcie počas celého roka, najmä mimo obdobia najväčšej návštevnosti. Rozhodnite sa pre bleskové výpredaje a súťaže na podporu nákupov. 

Skrátka, nezanedbávajte svoje podnikanie v lete! Existuje mnoho vecí, ktoré môžete urobiť na podporu svojho marketingu a predaja, aby ste sa pripravili na najrušnejšie obdobia. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
5 min. čítanie

Prieskum slovenských e-shopov (E-shop Barometer 2022)

E-shop Barometer je pravidelný prieskum realizovaný medzi slovenskými e-shopmi s rôznorodou ponukou produktov a služieb. Aj uplynulý siedmy ročník, pod taktovkou ui42 v spolupráci s KPMG na Slovensku, priniesol náhľad pod pokrievku slovenskej e-commerce scény. Prečítajte si aké očakávania mali e-shoperi na Vianoce poznačené energetickou krízou a vysokou infláciou. Aké kroky plánujú napríklad aj v […]

Robo Háger Robo Háger
Marketing Director
Prečítať článok
4 min. čítanie

E-shopy s automatickým odporúčaním predávajú efektívnejšie

Cieľom každého e-shopu je predávať. V mori konkurencie, možnostiach marketingových nástrojov a narastajúcich očakávaní zákazníkov je však stále náročnejšie dosahovať stanovené ciele. Stačí dnes väčší budget na reklamu, lepší marketing alebo redizajn webu k tomu, aby boli zákazníci spokojnejší a predaj efektívnejší? 

Robo Háger Robo Háger
Marketing Director
Prečítať článok